J2T

Zdaniem analityków Barclays jest niemalże pewne, iż Grecy nie spłacą pożyczki do MFW, której termin wygaśnięcia przypada już na jutro. Również jutro wygasa obecny pakiet pomocowy. Tym samym niepewność polityczna powinna wpływać zdecydowanie na większą ostrożność inwestorów oraz przyczynić się do większego zainteresowania aktywami mniej ryzykownymi.

W środowisku risk-off zdaniem banku to USD i JPY będą największymi beneficjentami. Z drugiej strony najbardziej tracić mają waluty o wysokim współczynniku beta, włączając w to waluty stricte surowcowe oraz euro.

Dlatego też analitycy banku rekomendują w tym tygodniu kupno USDCHF oraz sprzedaż EURJPY. Jen powinien zyskiwać na fali niepewności o dalszą eskalację działań w Grecji. Z kolei dolar ma zyskiwać z racji zbliżającego się raportu z rynku pracy.

Technicznie patrząc na wykres tygodniowy USDCHF bank dostrzega formację objęcia hossy, której potwierdzeniem będzie zamknięcie powyżej 0,9280 na wykresie W1. W przypadku takiego scenariusza będzie szansa na ruch w rejon 0,9545 oraz 0,9865/0,9905. Obecnie bank radzi kupno w rejonie 0,9070.

Forex Demo

Screen Shot 06-29-15 at 09.27 AMŹródło: www.efxnews.com

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO