J2T

Zdaniem analityków brytyjskiego banku Barclays – inwestorzy walutowi powinni rozważyć kupno USDCAD oraz sprzedaż EURJPY. Według nich zagrania te mają spore podstawy fundamentalno-techniczne.

Jeśli chodzi o USDCAD ostatnie sygnały price action sugerują większą awersję do ryzyka w stosunku do walut o wysokim współczynniku “beta” (pokazuje on korelację kursu instrumentu z danym benchmarkiem) takich jak CAD. Tym samym wyrysowana formacja na wykresie dziennym może zachęcać do kupna (lewy wykres).

Bank sugeruje zakup USDCAD w rejonie 1,2125 z początkowym celem na 1,2360 oraz późniejszym na 1,2565 – majowe szczyty.

W przypadku EURJPY stratedzy Barclays’a uważają, iż popyt na waluty tzw. bezpiecznej przystani jak jen może rosnąć. Patrząc na wykres dzienny bank dostrzega formację szczytu w pobliżu 141,05 skąd uważa, że pozycje krótkie powinny być atrakcyjne. Celem dla takiej pozycji w krótkim terminie ma być poziom w pobliżu 137.

Forex Demo

Screen Shot 06-22-15 at 01.00 PMŹródło: www.efxnews.com

xm baner czerwiec 2014

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO