J2T

Analitycy BNP Paribas oczekują neutralnego/gołębiego rezultatu dzisiejszego posiedzenia FED, na którym Komitet prawdopodobnie pozostawi stopy bez zmian i najpewniej będzie trzymał rynki stosunkowo daleko od październikowej podwyżki.

Grudzień będzie wciąż bardzo prawdopodobny, gdyż wykres kropkowy (dot-plot) zapewne zasugeruje jedną podwyżkę stóp do końca roku. Jednakże rynki pozostaną niechętne to wyceny takowego ruchu. Ze względu na sceptycyzm, że dane makro i warunki rynkowe będą jakkolwiek sprzyjać zacieśnianiu polityki w grudniu, wycena prawdopodobnie pozostanie niezmieniona w porównaniu do tego tygodnia – argumentuje BNPP.

Jak grać na rynku USD w kontekście FED? Bank definiuje 3 główne scenariusze:

1) Neutralny FED (bazowy scenariusz BNPP): brak zmian w stopach, brak szans na październik, ale zaakcentowanie grudnia za pomocą wykresu kropkowego (dot-plot) i komunikatu,

2) Jastrzębi FED: podwyżka stóp i zasygnalizowanie tejże w październiku,

3) Gołębi FED: brak zmian w polityce i wykluczenie takowych nawet w grudniu.

Bank zwraca uwagę również na dwa scenariusze reakcji SP500 pod kątem ryzyka:

1) Risk-on lub stabilne nastawienie: SP500 w dół mniej niż 0,5% lub nieco wyżej w stosunku do poziomów sprzed godziny 20:00 do końca tygodnia,

Forex Demo

2) Risk-off: SP500 w dół 0,5% lub więcej do końca piątkowego handlu.

Najciekawszą część BNPP zostawił na koniec. Poniżej interesujący diagram z proponowanymi zagraniami w przypadku różnych scenariuszy.

Screen Shot 09-17-15 at 11.05 AMŹródło: www.efxnews.com

Jak widać, według BNPP największe prawdopodobieństwo powodzenia mamy w przypadku pozycji długiej na USDJPY (51%), najmniejsze w przypadku shorta na USDCAD (8%). Niemniej jednak bank utrzymuje obydwie pary w pozycji długiej w związku ze swoim bazowym scenariuszem i średnioterminowym poglądem w stosunku do USD.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO