J2T

Według analityków francuskiego banku wartość sprawiedliwa głównej pary walutowej znajduje się gdzieś pomiędzy 1,18 a 1,33.

Luka między neutralnymi stopami procentowymi między strefą euro a USA wynosi zdaniem SocGen ponad 1%, niemniej jednak mniej niż 1,5%.

Tak długo jak dostrzegamy dywergencje na rynku długoterminowych stóp procentowych, a oczekiwania co do ich przyszłych wysokości są dość wysokie, niemniej faworyzują USD, nie ma powodu by euro było kwotowane powyżej lub zgodnie ze swoją wartością godziwą.

Bank zwraca uwagę, że rynek obecnie zaczyna wyceniać, że rozbieżność w stopach procentowych będzie coraz mniejsza, jednakże presja na powrót euro do neutralnej wyceny powinna rosnąć.

Forex Demo

Zdaniem banku zdarzy się to względnie szybko z powodu wielkości nadwyżki obecnego rachunku obrotów bieżących. W tym miejscu leży wyzwanie dla EBC, gdyż gwałtowna aprecjacja euro mogłaby przedwcześnie pogorszyć warunki finansowe.

Prognozy banku zakładają ruch EURUSD w kierunku 1,20 w drugiej połowie roku, przed tym jak euro straci swój impet.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO