J2T

Zdaniem strategów Societe Generale jen jest dość tani by wspomóc japońską gospodarkę. Jednak inflacja wciąż spada, produkcja przemysłowa jest w stagnacji, a realne wydatki konsumentów utrzymują się na poziomie +0,3% w ujęciu rocznym od czasu przejęcia władzy przez Abe’go.

Japoński eksport wzrósł od 2012 wolniej niż amerykański w ujęciu realnym, choć 50%-owy wzrost USDJPY spowodował potężne zyski dla japońskich eksporterów.

Zdaniem SG Bank Japonii zaprzestanie stwierdzeń o słabszym jenie, jednakże wciąż będzie utrzymywał ultra luźną politykę do czasu aż kurs USDJPY nie osiągnie pułapu 130.

Wolumen eksportów (L) oraz kurs USDJPY w zestawieniu z PPP (parytetem siły nabywczej) i wartościami powyżej i poniżej tej wartości o 25%

Forex Demo

Screen Shot 06-05-15 at 11.16 AMŹródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO