J2T

cryptoCelem tego artykułu jest pomoc nowym użytkownikom rynku kryptowalut zrozumieć, jak zarabiać kryptowaluty. Czytaj dla poznania dwóch sposobów zarabiania wirtualnych monet.

Pierwszym sposobem jest handel kryptowalutami na platformie wymiany kryptowaluty – Godex.io specjalnie zaprojektowanej do tego (handlu).

Drugą metodą jest kopanie (produkcja) nowych bloków kryptowalut przez obliczanie ich specjalnego kodu, co wymaga specjalnie wyposażonego komputera. A więc które z tych dwóch opcji powinieneś wybrać?

Atrakcyjność handlu

To najpopularniejsza metoda zarabiania na wymianie, pojawiła się długo przed najpopularniejszymi aktywami wymiany naszych czasów i pierwszymi kryptowalutami. Handel czerpie zyski z wahań cen aktywów, które zmieniają się pod wpływem podaży i popytu.

Obecnie duża liczba inwestorów, którzy zainwestowali w różne kryptowaluty, aktywnie prowadzi spekulacje handlowe na giełdach kryptowalut, zarabiając na różnicy w cenie kupna i sprzedaży kryptowalut. Wśród nich są:

  1. Lee Ka Shing (inwestycja 2,7 miliona dolarów w bitcoin),
  2. Richard Branson (30 milionów dolarów), jak również Bill Gates.

Inwestowanie i spekulacje: dwa sposoby na zarabianie na kryptowalutach

Istnieją dwie metody na zarabianie na zmianach cen kryptowalut. Możesz inwestować w kryptowaluty, to znaczy kupować i trzymać dopóki ich cena znacznie nie wzrośnie. A potem sprzedać. Ta strategia jest preferowana przez wybitnego inwestora Warrena Buffetta.

Aby zarobić przez spekulację, możesz handlować kryptowalutą zarówna gdy jej cena spada, jak i rośnie. Do tego dobre są kontrakty CFD. Są popularne na wszystkich rynkach i przyciągają też uwagę krypto-traderów.

Wielu brokerów oferuje kontrakty CFD na:

Forex Demo
  • Litecoin;
  • Ethereum;
  • Bitcoin.

W tym przypadku dostarczana jest „dźwignia”. Z jej pomocą możesz przeprowadzać transakcje, których wartość jest wyższa niż wymagany depozyt zabezpieczający.

Co jest wymagane, aby kopać optymalnie

Mining jest kopaniem kryptowalut w wirtualnym, cyfrowym środowisku. Dziś ta metoda „górnicza” przeżywa prawdziwy rozkwit, podobny do „gorączki złota” na Alasce.

Na tle rosnącej popularności i wzrostu ceny Bitcoina, który sprowokował wzrost wartości innych kryptowalut, łączna kapitalizacja rynkowa sięgnęła 100 miliardów dolarów. Ale jednocześnie trudniej było prowadzić kopanie kryptowalut.

Wcześniej, aby zarabiać w ten sposób kryptowalutę, wystarczył prosty komputer domowy, który był wystarczający do obliczania bloków w szeregu algorytmów. Ale obecnie zwykły komputer nie może już konkurować z bardziej zaawansowanymi i potężnymi systemami stworzonymi specjalnie do wydobywania kryptowalut.

Standardowy komputer PC radzi sobie z wydobyciem tylko nowo pojawiających się kryptowalut, które często kosztują mniej niż dolara. Dlatego taka produkcja będzie nieopłacalna.

Jakiego wyboru dokonać?

Tak więc handel kryptowalutami to zarabianie na kryptowalutach tu i teraz. Sukces w tej dziedzinie wymaga zimnej kalkulacji. Wszystko zależy tylko od Twojej wiedzy i umiejętności. To opłacalny kierunek działania, ponieważ rynek kryptowalut ma duże perspektywy rozwoju.

Jeśli wolisz kopanie, to znajdziesz się po drugiej stronie „barykad” rynku kryptowalut – wśród tych, którzy go budują. Ale w tym przypadku sukces będzie w dużej mierze zależał od inwestycji w specjalny sprzęt.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO