J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Agencja ratingowa Fitch opublikowała dzisiaj swoją decyzję dotyczącą Japonii, w której podtrzymano ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie A, lecz jednocześnie perspektywa została obniżona ze stabilnej do negatywnej.

Wśród głównych powodów takiego zachowania się agencji można znaleźć przede wszystkim słabnące przekonanie Fitch do do zobowiązania japońskich władz w kwestii umocnienia pozycji fiskalnej (Fitch wątpi, że Japonia wciąż chcę takiego scenariusza).

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

W swoim bazowym scenariuszu agencja ratingowa przyjęła, iż Japonia nie dokona już podwyżki VAT. Podkreślono również, iż BoJ rozszerza obecnie bazę monetarną o około 16% PKB rocznie i może napotkać ograniczenia jeśli chodzi o dalsze luzowanie ilościowe i jakościowe.

Forex Demo

Owa decyzja jest oczywiście pokłosiem opóźnienia podwyżki VAT przez premiera Abe’go do o co najmniej 2,5 roku. Implikuje to, iż podwyżka ta mogłaby nastąpić najwcześniej na jesieni 2019 roku. Wobec tego część organów (włącznie z Fitch) już teraz powątpiewa, iż takowa podwyżka nastąpi kiedykolwiek.

Zobacz: Analiza fundamentalna w praktyce – omówienie rynku ropy

W godzinach południowych notowania JPY pozostają w dalszym ciągu najsilniejszymi w grupie G10. Najmocniej traci brytyjski funt, który oczekuje publikacji kolejnego sondaży ws. Brexitu. Planowana godzina jego publikacji to 13:30.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO