J2T

Kilka tygodni temu pokazywałem inna okazję na brazylijskich aktywach jaką była transakcja na rynku cukru i USDBRL. Dzisiaj ponownie spojrzymy na rynek na pary USDBRL, lecz w korelacji do cen kawy, której Brazylia jest największym producentem i eksporterem na świecie.

xm baner czerwiec 2014

Porównując dwie wielkości zauważymy sporą korelację, która w ostatnim czasie “rozjechała się”. To przede wszystkim zasługa słabej sytuacji gospodarczej Brazylii. Agencja ratingowa S&P obniżyła ostatnio perspektywę brazylijskiego długu ze stabilnej do negatywnej. Do tego oczekuje, iż tamtejsza gospodarka zmniejszy się w tym roku o 2%.

Screen Shot 08-04-15 at 03.12 PM

Poza tym centralny bank Brazylii zasugerował ostatnio, iż nie zamierza więcej interweniować na rynku walutowym ani nie będzie podnosił stóp celem ochrony kursu BRL. Tym samym większym prawdopodobieństwem jest to, że to ceny kawy dostosują się do kursu USDBRL. Niemniej jednak w przypadku korekty na USD waluty EM mogą silnie aprecjonować.

Forex Demo

Patrząc technicznie na rynek kawy można zauważyć silny poziom oporu w rejonie 130$, gdzie mamy zarówno ostatnie minima, zniesienie 78,6% a także ciekawie ułożona linia trendowa. Wcześniej mamy górne ograniczenie kanału spadkowego, tym samym spadki są wciąż prawdopodobne.

COFFEE_15_27 04_08

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO