J2T

Analitycy nordyckiego banku podkreślają w swojej nocie do klientów, że rynek potrzebuje w tym tygodniu oznaki, że dobry raport z rynku pracy przekłada się także na konsumpcję. Tym samym bank uważa, że sprzedaż detaliczna jaką poznamy w czwartek z USA będzie kluczową figurą tygodnia.

Notowania EURUSD powróciły z poziomu 1,1250 i mogą obecnie testować poziom 1,1080 oraz ewentualnie rejon 1,0840 – 1,0964. Tak długo jak obszar ten nie zostanie pokonany tak zdaniem Nordea warto grać pozycje długie w krótkim terminie (do miesiąca).

Bank porównuje również kontrakt FRA 18×21 na 3-miesięczny dolarowy LIBOR z kursem EURUSD. Analitycy zauważają, że rynek stopy miał przejściowy wpływ na notowanie głównej pary walutowej, jednak trend ogólnie jest bardzo zbliżony. Na koniec bank podkreśla jednak, że to co działa na wykresach krótkoterminowych niekoniecznie musi być funkcjonalne na wyższych interwałach czasowych.

Forex Demo
FRA 18x21 dla USD a EURUSD
Screen Shot 06-09-15 at 08.29 AM

Źródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO