Jeszcze kilka miesięcy temu takie zestawienia były publikowane praktycznie wyłącznie dla amerykańskiej waluty. Dzisiaj ta sytuacja się zmienia, a coraz więcej rekomendacji/propozycji tradingowych dotyczyć sprzedaży USD. Stratedzy japońskiego banku widzą 3 główne powody kupna EURUSD.
- Inwestuj bez ryzyka. Otwórz bezpłatne konto i odbierz 30$ na start
- Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
1. Bank spodziewa się opóźnienia podwyżki stóp przez FED
Te przeświadczenia mają swoje podstawy w ostatnim minutes oraz w tym, że rynek zaczyna kwestionować nawet grudniową podwyżkę.
2. Kwiecień miesiącem największego odpływu kapitału ze strefy EURO
Od tego czasu mamy relatywny spokój. Jest to efekt normalizacji rentowności obligacji jaką obserwujemy, głównie przez rosnące rentowności bundów. Bank podaje przykład, że ważona rentowność 10-letnich obligacji strefy euro w kwietniu wynosiła 0,85%, dziś jest to 1,33%.
3. Wyprzedaż globalnych rynków, którą obserwujemy od początku sierpnia
Chociaż sentyment do ryzyka może być bardzo nieregularny, bank obawia się, że trend może potrwać jeszcze jakiś czas. Obecna wyprzedaż nie jest związana z sytuacją polityczną, a z szeroko zakrojonymi obawami o wzrost globalny i korektę cen aktywów po wieloletnich szczytach. Z tej perspektywy zdaniem Nomury może to oznaczać bardziej trwałą awersję do ryzyka.
Zdaniem banku te siły wskazują na słabszy poziom odpływu kapitału ze strefy euro, powodując jeszcze zwiększą nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących, która może stać się ponownie czynnikiem sterującym rynkiem.
Tym samym bank sądzi, że EURUSD będzie handlowany w rejonie 1,13 do końca trzeciego kwartału. Tymczasem, gdyby FED zdecydował się na przesunięcie terminu podwyżki na grudzień, EURUSD powinien spaść ponownie w rejon 1,10.