J2T

Wczorajsza sesja była dziewiątą z kolei bez spadków na rynku GBPUSD. Niemniej jednak para dotarła do bardzo ważnego miejsca, z którego możemy w końcu zobaczyć ruch spadkowy. Mowa o zniesieniu 50% ruchu od lipca 2014 – momentu przyspieszenia wzrostowego trendu na dolarze.

Dodatkowo w rejonie tego zniesienia mieści się górne ograniczenie formacji klina zwyżkującego. Warto więc szukać pozycji krótkich z szansą na korektę spadkową, tym bardziej, że na rynku EURUSD para również stoi przed kluczowymi oporami.

Stop dla shorta może zostać ustawiony powyżej wczorajszego maksimum tj. nad linią formacji. Pierwszym celem mogą być okolice zniesienia 38,2% na 1,5880. Ewentualne przełamanie wyznaczonego oporu powinno dać przestrzeń do wzrostów nawet w okolice 1,6250.

Forex Demo

GBPUSDDaily

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO