J2T

Mimo ostatniej bardzo dużej aprecjacji brytyjskiej waluty analitycy DB Banku uważają, iż przestrzeń do dalszego umocnienia jest wciąż znaczna. Jedną z najweselszych opcji jaki doradza niemiecki bank to pozycja krótka na EURGBP. Ponad to aprecjacja funta postępować ma na podstawie poniższych argumentów.

  • ostatnie dni (końcówka kwietnia i pierwsze dni maja) pozwoliły na powrót GBP w rejon wynikający ze średnioterminowych wycen
  • EURGBP wygląda na nieco przewartościowanego, biorąc pod uwagę spread realnych stóp procentowych (2-letnie)

Screen Shot 05-13-15 at 10.18 PMŹródło: www.efxnews.com

  • według ostatniego raportu CFTC wynika, że rynek wciąż utrzymuje pozycje krótką netto na rynku GBP, zaś dane TFF pokazują, iż zarządzający aktywami tylko w niewielkim stopniu ograniczyli dużą ilość shortów na funcie
  • zasadnicza dynamika płac rośnie, a wyższe pensje odzwierciedlają spadające koszty produkcji dla przedsiębiorstw
  • jeśli chodzi o rynek GBPUSD rynkowe oczekiwania inflacyjne mierzone SWAPem 5y5y (oczekiwana 5-letnia inflacja za 5 lat) znacząco odbiły dla Wielkiej Brytanii, podczas gdy tożsame dla dolara pozostały nieco z tyłu, to powinno faworyzować dalszą aprecjację GBP względem USD.

Screen Shot 05-13-15 at 10.19 PMŹródło: www.efxnews.com

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO