J2T

Zdanie analityków CA, iż każda zwyżka na rynku głównej pary walutowej powinna być sprzedawana wciąż jest aktualne. Głównym czynnikiem braku wzrostów mają być ograniczone oczekiwania w stosunku do restrykcyjnej polityki monetarnej EBC.

W obecnej chwili inwestorzy powinni zwrócić uwagę na dzisiejszy odczyt ZEW z Niemiec oraz dane dotyczące wzrostu gospodarczego dla Strefy Euro. Niemniej jednak, trzeba mieć na uwadze słowa Draghi’ego, iż bez względu na poprawiającą się poprawę gospodarczą, QE będzie kontynuowane.

Poza tym CA zauważa, że oczekiwania inflacyjne spadają do wielomiesięcznych minimów, co powinno wywierać presję na EBC do jeszcze łagodniejszej polityki, co najmniej werbalnej. CA dostrzega również, iż ruchy w poziomie cen są kierowane głównie przez ceny surowców. Tym samym nie można wykluczać dalszego spowolnienia inflacji, biorąc pod uwagę niepewność w stosunku do gospodarki chińskiej i zwyżkę dolara. Na koniec bank zwraca uwagę również na malejącą pozycję krótką netto na rynku EURUSD.

Oczekiwania inflacyjne w EMU (SWAP 5y5y) oraz pozycjonowanie na EURUSD

Screen Shot 08-10-15 at 11.55 AMŹródło: www.efxnews.com

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO