J2T

Pomimo gorszych ostatnich tygodni w wykonaniu amerykańskiej waluty rynek USDJPY dotarł do ponad dwumiesięcznych szczytów przełamując 122. Zdaniem analityków CA w krótkim terminie jednak trend byka może być nieco ograniczony ze względu na rewizję perspektywy gospodarczej Japonii.

Taki komunikat podał w ubiegłym tygodniu BoJ, zaś więcej szczegółów poznamy w przyszłym tygodni w miesięcznym raporcie dot. perspektyw japońskiej gospodarki. Poza tym pozytywnie zaskoczył również odczyt PKB z Kraju Kwitnącej Wiśni i to te siły mają nieco przyhamować dalsze wzrosty pary.

Z drugiej strony francuski bank wskazuje, że BoJ wciąż pozostawia sobie otwarte drzwi do ewentualnego dalszego luzowania pieniężnego – możemy przeczytać w minutes opublikowanym po posiedzeniu 30 kwietnia. Takie poglądy wyrazili również członkowie Banku Japonii z prezesem Kurodą na czele.

Dodatkowo sprzedaż detaliczna w dalszym ciągu ma utrzymywać się na dość mizernym poziomie, co potwierdzać ma wciąż nikłe zaufanie konsumentów. Zmorą dla BoJ mogą być również odczyty inflacji (krajowej i dla okręgu Tokio), które nie powinny dawać dużego przekonania, iż wzrost cen mierzony wskaźnikiem CPI szybko osiągnie 2%.

Forex Demo
Sprzedaż detaliczna oraz wskaźniki inflacyjne (CPI i bazowy CPI) dla Japonii

Screen Shot 05-25-15 at 02.47 PMŹródło: www.efxnews.com

W rezultacie CA podtrzymuje jastrzębie nastawienie w stosunku do USDJPY i oczekuje dalszych wzrostów w tym roku, z zastrzeżeniem jednak dotyczącym ewentualnych przyszłotygodniowych rewizji perspektywy gospodarczej Japonii.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO