Stratedzy francuskiego banku w nocie do swoich klientów podkreślają, że rynek EURUSD ma istotny zasięg do spadków z obecnych poziomów. W związku z tym bank zdecydował się na wejście w pozycję krótką na ED z poziomu 1,1450 oraz z celem na 1,0960. Stop loss został ustanowiony na pułapie 1,1630.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Bank również zwraca uwagę na rynkową wycenę pary w korelacji do swojego modelu. Ich zdaniem obecne pułapy ED wyglądają zbyt wysoko, nawet w porównaniu do bardzo niskich rynkowych stóp na krótkim końcu dolarowej krzywej.
BNPP twierdzi także, iż sentyment do ryzyka powinien mieć znaczący wpływ na notowania pary. Poniżej przygotowane różne podejścia pod tym kątem.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Dalsza faza „risk on” – wznowienie odpływu kapitału oraz początek wyceniania podwyżki stóp przez FED, EURUSD w dół.
Stabilne ryzyko – bez silnego impulsu ze strony sentymentu do ryzyka nadwyżka handlowa strefy euro prawdopodobnie wciąż będzie kłaść wzrostową presję na EURUSD. Z drugiej jednak strony z obecnymi wycenami (na podstawie nadwyżki handlowej) para już jest przewartościowana. Poza tym EUR powinno być bardziej atrakcyjną walutą finansującą. Brak jasnego sygnału na EURUSD.
Powrót „risk-off” – kontynuacja rajdu na EURUSD, który wymusi podjęcie kroków przez EBC w kierunku luzowania polityki. Tym samym najpierw wzrost, a później spadek ED. W tym kontekście bank oczekuje, że czwartkowe posiedzenie EBC będzie kluczowe.
Niemniej jednak bazowym scenariuszem BNPP jest brak zmian w polityce z jednoczesnym odwołaniem się do gołębich słów Nowotnego, który miał swoje wystąpienie w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Bank wciąż sądzi, że wydłużenie czasu trwania QE nastąpi prawdopodobnie w grudniu.