J2T

To, że spready kontraktów FRA na stopę procentową faworyzują spadki na rynku głównej pary walutowej pisałem w ostatnim czasie m.in. w Trading Room’ie dot. handlu na EURUSD. Dzisiaj stratedzy BNPP zwracają uwagę na realny spread między rentownościami 2-letnich papierów USA i Strefy Euro.

Europejski rynek długu wciąż pozostaje w centrum uwagi jak rentowności bundów osiągnęły w zeszłą środę pułap 1% przyczyniając się do dalszej aprecjacji euro względem dolara.

BNPP zauważa jednak, że różnica realnych stóp procentowych wyraźnie faworyzuje spadki. Spread 2-letnich realnych stóp spadł gwałtownie w ostatnim czasie, głównie z powodu dużego ruchu na nominalnych rentownościach USA i rosnących oczekiwaniach inflacyjnych w Strefie Euro.

Tym samym analitycy BNPP sugerują stabilizowanie sytuacji na rynku długu i większą wrażliwość EURUSD na istotnych spadków.

Forex Demo
Spread realnych 2-letnich stóp USA-UE a EURUSD

Screen Shot 06-11-15 at 01.38 PMŹródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO