J2T

Zdaniem analityków BNPP nieoczekiwane przegłosowanie “NIE” istotnie zwiększy niepewność na rynku w ciągu kolejnych 48h.

Obecnie bank widzi 70%-owe prawdopodobieństwo Grexitu. W ciągu kolejnych 48h to EBC będzie prawdopodobnie najbardziej krytyczną instytucją biorąc pod uwagę jego postawę do rozszerzenia finansowania ELA dla greckich banków. Taki ruch jest mało prawdopodobny bez dodatkowych haircutów* – zauważa bank. Ponad to BNPP sądzi, że wynik referendum wpłynie negatywnie na wrześniową podwyżkę stóp przez FED.

Greckie “NIE” ma wciąż faworyzować sprzedaż EUR, zwłaszcza na crossach jak EURJPY. Bank celuje na tej parze w powrót w okolice 130-132. Pozwoli to uniknąć odwrócenia na EURUSD jakie pojawiło się w zeszłym tygodniu.

Jeśli chodzi o inne pary crossowe z EUR bank uważa, że dobrym pomysłem może być także sprzedaż EURGBP. Zaś w przypadku EURCHF zbyt niski kurs może napotkać interwencje walutową ze strony SNB (w poprzednim tygodniu takowa właśnie miała miejsce).

EURJPY a spread 2-letnich realnych stóp

Screen Shot 07-06-15 at 09.45 AMŹródło: www.efxnews.com

Forex Demo

*Różnica między rynkową wartością aktywa a wartością aktywa wziętego jako zabezpieczenie pożyczki.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO