J2T

Dzisiejsze wystąpienie szefa Banku Japonii Haruhiko Kurody spowodowało silną aprecjację jena po słowach, iż QQE nie będzie trwać w nieskończoność. Dodatkowo prezes BoJ wspomniał, iż ciężko będzie zobaczyć dalszą realną deprecjację japońskiej waluty.

Takie słowa skutkowały przeceną USDJPY o ponad -1,5%, jednak jak zaznacza BNPP pozycjonowanie na JPY wciąż pozostaje stosunkowo lekkie, sprzyjające dalszej deprecjacji japońskiej waluty.

Co więcej według analityków francuskiego banku taki ruch jest mało prawdopodobny do utrzymania ze względu na rosnące rentowności amerykańskich papierów skarbowych. Tym samym USDJPY powinien obronić rejon 118-122. Oczywiście zdaniem BNPP dzisiejsze słowa Kurody nie będą istotną barierą przed dalszą zwyżką na rynku UJ w ciągu kolejnych miesięcy.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO