J2T

Środowe posiedzenie FOMC zawiodło rynek i nie zapewniło odnowienia pozycji długich na rynku dolara. Tym samym USD zdecydowanie osłabł w wyniku tego wydarzenia.

Uczestnicy rynku wydają się skupiać na zmianie projekcji FED jeśli chodzi o wysokość stóp procentowych na tzw. “dot-charcie”. Oczekiwania członków FOMC (średnia wartość kropek) na 2015 spadły z 77pb. do poziomu 57pb. To oznacza, że między marcem a czerwcem FED zmienił swoje oczekiwania i spodziewa się tylko 1 podwyżki w obecnym roku.

Jednakże, jak podkreśla BNPP, według projekcji makro większość członków wciąż kontynuuje swoje oczekiwania i spodziewa się co najmniej dwóch podwyżek przed końcem roku. Ponad to wiadomość ze strony FED jest jasna, jeśli dane będą się poprawiać w okresie letnim to rynek będzie zmuszony przenieść swoje oczekiwania pierwszej podwyżki stóp bliżej września – przy tym miesiącu optuje również BNPP.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO