Pomimo braku porozumienia między Trojką, a Grecją kurs euro raczej nie wykazywał większej zmienności, choć sentyment rynkowy skierowany na Grecję pozostaje wrażliwy. Z kolei wysoki wskaźnik beta jaki wykazuje kurs euro może oznaczać większą zmienność, zarówno w kierunku wzrostów jak i potencjalnych spadków.
Stratedzy banku podkreślają, że najpewniej greckie problemy gotówkowe utrzymają się w nadchodzących tygodniach i do następnej transzy wypłat pensji i emerytur w kwocie 1,8 mld EUR na koniec kwietnia. Ponad to 1 maja upływa termin spłaty 200 mln EUR do MFW. Zaś następne planowane spotkanie obu stron ma się odbyć 11 maja, jednak nie można wykluczyć możliwości wcześniejszego zebrania jeśli będzie to konieczne.
Summa summarum analitycy Barclays uważają, że niska inflacja wraz ze stłumionymi oczekiwaniami inflacyjnymi tylko pomogą podjąć decyzję EBC o kontynuacji programu PSPP (QE) co najmniej do września 2016. Dodatkowa ekspansja pieniężna ma wywołać spadkową presję na wspólną walutę.
Z kolei jeśli chodzi o najbliższe posiedzenie FOMC bank oczekuje, że Komitet zwróci uwagę na odchylenie PKB w pierwszym kwartale z jednoczesnym oczekiwaniem umiarkowanego trendu wzrostu. Bardziej wyraźny komunikat dający szansę na szybszą podwyżkę powinien wesprzeć USD i równie dobrze pobudzić apetyt na ryzyko. Grupa strategów banku oczekuje również wypłaszczania się krzywej rentowności w USA na krótkim końcu, co ma pomóc dolarowi.
W związku z powyższym bank ponownie przekonuje, iż sprzedaż EURUSD z obecnych poziomów jest dobrym pomysłem.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!
82% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.