J2T

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, tak jak to było oczekiwano. Ponadto w komunikacie mogliśmy znaleźć stwierdzenia, że niektóre z ostatnich danych pokazują słabość jeśli chodzi o kształtowanie się oczekiwań inflacyjnych. Poza tym BoJ dość zabawnie powiedział, iż Japonia kontynuuje umiarkowaną poprawę gospodarczą. Sposób tej wypowiedzi jest o tyle kontrowersyjny, że w miniony weekend poznaliśmy PKB z tego kraju, które pokazało spadek o -0,2% k/k. Dodatkowo Bank Japonii zobowiązał się do utrzymania wzrostu tempa bazy monetarnej w wielkości 80 bln JPY rocznie.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Z innych japońskich danych poznaliśmy między innymi figury dotyczące importu (spadek o ponad -13%) oraz eksportu (spadek o -2,1%) – odczyty za październik w ujęciu rocznym. Prócz na niezmienionym poziomie (-0,2% m/m) pozostał indeks aktywności przemysłu. O poranku japońska waluta jest jedną z najsłabszych, zyskując jedynie do USD. Z kolei sam dolar dzierży miano najsłabszej waluty sesji azjatyckiej, po tym jak wczorajsze minutes FOMC okazało się być dość neutralne. Najmocniejsze waluty surowcowe takie jak AUD czy NZD.

Warto wspomnieć, iż o potencjalnym ruchu wzrostowym na AUD wspominaliśmy ostatnio także pod kątem rynku stopy.

Forex Demo

Screen Shot 11-19-15 at 06.06 AM

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO