J2T

Po opublikowanym dzisiaj w nocy protokole z ostatniego posiedzenia Rezerwy Banku Australii rynek AUD dostał nieco świeżego powietrza. Nieco bardziej jastrzębie stwierdzenia oddaliły wiszący nad AUD topór, w kontekście dalszego luzowania polityki monetarnej.

Zobacz: Analiza techniczna EURUSD oraz rynek stopy procentowej

Z drugiej strony przed kilkoma chwilami otrzymaliśmy dość dobre dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Wskaźnik bazowy (core) co prawda nie zmienił się (1,9%), lecz wskaźnik w szeroki ujęciu wzrósł z o% do 0,2% rok do roku. Jest to o tyle pozytywna wiadomość, iż w tej kategorii wliczamy również ceny ropy naftowej, a więc produktu będącego pod dość mocną presją niedźwiedzi. Niemniej jednak wspomnieć należy, iż ceny ropy w październiku były względnie stabilne.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Od strony technicznej na rynku AUDUSD mamy niezwykle ciekawą sytuację. Po pierwsze na krótkoterminowym interwale widzimy, iż rynek notuje spadki po odczycie inflacji z USA. Kluczowym, w tym kontekście, pozostaje rejon 0,7110, gdzie przebiega zniesienie 38,2% ostatniej, lokalnej korekty wzrostowej.Dlatego też, jeśli rynek zdoła wybronić owy poziom warto próbować zajmować pozycję długie.

AUDUSDM15

Z punktu widzenia wykresu H4 rynek pary boryka się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego, którego przełamanie dałoby światło do dalszych zwyżek (de facto ostatnia świeczka zdołała pokonać ten rejon). Tym samym szanse na kontynuację wzrostów z punktu widzenia AT są całkiem spore, a wszystko powinno rozstrzygnąć się ciągu najbliższych kilku godzinach.

Forex Demo

AUDUSDH4

Co jeszcze może przemawiać za longiem? Mianowicie rynek stopy procentowej. Minutes RBA było odczytane przez rynki jako dość jastrzębie. Ostatnie dane z rynku pracy był wręcz fenomenalne, tak więc fundamentalnie wszystko wydaje się być różowe. Patrząc na poszczególne kontrakty FRA dla obydwu walut możemy wysnuć wnioski, iż obecnie para winna znajdować się w pobliżu 0,7300, a to daje dużą przestrzeń dla potencjalnych longów.

Screen Shot 11-17-15 at 03.07 PM 001
FRA 6×9
Screen Shot 11-17-15 at 03.07 PM 002
FRA 3×6
Screen Shot 11-17-15 at 03.07 PM
FRA 9×12

Łyżką dziegciu może okazać się dzisiejszy spadek cen rudy żelaza (jeden z głównych towarów eksportowych Australii), ale… Gdy spojrzymy na korelację między parą a cenami rudy zauważymy, iż para ma dużo do nadrobienia, by zrównać się z kursem, jaki wskazuje obecnie cena surowca.

Rudy żelaza (62%) i AUDUSD
Rudy żelaza (62%) i AUDUSD

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO