J2T

Napisałem 1000%, ale w zasadzie przed symbolem „%” dodaj zer ile zechcesz. Nieważne ile procent zarobisz. stracić możesz tylko 100%. Czasem niestety może wydarzyć się to niesłychanie szybko. To proste zależności matematyczne decydują o wynikach finansowych.

Zastanawiałeś się kiedyś, ile trzeba zarobić, żeby odrobić stratę? Załóżmy, że nieudana transakcja przyniosła stratę 10% kapitału. Pierwsza myśl: straciłem 10%, to teraz zarobię 10% i będzie „po staremu”. Niestety nie. Matematyka jest bezlitosna w tym względzie. Jeśli stracisz 10% to, aby wrócić do stanu początkowego, musisz zarobić około 11% z obecnie posiadanego kapitału. Parę innych liczb? Proszę:

Jeśli stracisz 30%, aby wrócić do stanu początkowego, musisz zarobić teraz ok. 43%.
Jeśli stracisz 60%, aby wrócić do stanu początkowego, musisz zarobić teraz ok. 150%.
Jeśli stracisz 90%, aby wrócić do stanu początkowego, musisz zarobić teraz ok. 900%!

Forex Demo

Dlatego tak ważne w handlu walutami jest odpowiednie zarządzanie wielkością pozycji (money management) i dopasowanie stosowanej dźwigni do stosowanej strategii i akceptowanego przez Ciebie ryzyka.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO