J2T

Mimo tego, że w nocy królowały dane z Nowej Zelandii to szwajcarski frank dzierży miano najsłabszej waluty sesji azjatyckiej, w miarę jak inwestorzy ponownie zwracali uwagę na rynki bardziej ryzykownych aktywów jak choćby AUD. Przeważnie AUD i NZD idą ze seobą w parze, niemniej jednak w dniu dzisiejszym jest inaczej. Powodem są opublikowane dane z rynku pracy NZ. Zatrudnienie w ujęciu kwartalnym spadło -0,4%, podczas gdy oczekiwano +0,4%. Ponadto ostatni odczyt został zrewidowany w dół z 0,3% do 0,2%. Jakby tego było mało stopa bezrobocia wzrosła do okrągłego pułapu 6%.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Z punktu widzenia AUD dobrze wypadły dane handlowe, zarówno eksport jak i import wzrosły powyżej ostatnich wartości, co pozwoliło na mniejszy niż oczekiwano deficyt w bilansie handlowym. Również sprzedaż detaliczna z Australii wypadła zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami. Prócz tego dolar australijski jest wspierany przez odczyt usługowego indeksu PMI wg Caixin, który w październiku wyniósł 52 punkty, wobec 50,5 we wrześniu. Tożsamy indeks z Japonii także odnotował wzrost.

Screen Shot 11-04-15 at 06.05 AM

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO