J2T

Strategia inwestycyjna Geometric Trading to doskonała propozycja dla wszystkich osób poszukujących prostego, kompleksowego i skutecznego podejścia do rynku.

Strategia zawiera pełną prezentację procesu inwestycyjnego, zaczynając od wyboru rynku oraz interwału czasowego, poprzez szczegółowy opis sposobu otwierania, prowadzenia oraz zamykania transakcji. Ta koncepcja przedstawia również wszystkie aspekty zarządzania wielkością pozycji. Mówi o poziomie ryzyka, ochronie zysków i unikaniu strat. Strategii Geometric Trading można używać samodzielnie lub zastosować ją jako podstawę bardziej rozbudowanego systemu.

Geometric Trading – który rynek?

Strategia Geometric Trading znajduje zastosowanie na dowolnym instrumencie finansowym. Sprawdza się na każdym rynku – walutowym, surowcowym czy innym.

Strategię stosuje się na wykresie godzinowym (H1) z dodatkową obserwacją poziomów cenowych na interwałach: trzydziestominutowym (M30) oraz piętnastominutowym (M15).

 Geometric Trading wykres1

Założenia strategii Geometric Trading są dość proste. Opierają one się na wyszukaniu kolejnych zniesień Fibonacciego danego ruchu cenowego – kolejno: 61.8%, 70.7% oraz 78.6%. Inwestor otwiera transakcję nie więcej niż 3 razy w przypadku danego ruchu cenowego. Przekroczenie zniesienia (H1 close) 78.6% unieważnia cały setup transakcyjny.

Forex Demo

Gdzie ustawić poziomy Stop loss i Take profit?

Na podanych poziomach inwestor oczekuje na pojawienie się formacji Pinbara lub Engulfing Pattern. Pozycje otwiera na wybiciu z formacji świecowej. Stop Loss ustawia po drugiej stronie formacji świecowej, 1 pips poza knotem świecy. Take profit wybiera na szczycie/dołku poprzednio znoszonego odcinka. Poziom stop loss przestawia na Break Even tak szybko, jak to możliwe.

Geometric Trading wykres2

Fibonacci warunkiem koniecznym

Stosując opisywaną strategię, zawieramy transakcje tylko zgodnie z trendem. „Dojście” ceny do jednego z trzech poziomów Fibonacciego w strategii jest warunkiem koniecznym, który musi być spełniony w celu otwarcia transakcji. Wejście w pozycję jest możliwe po pojawieniu się formacji świecowej (Pinbar lub Engulfing Pattern). Otwarcie pozycji następuje poprzez zlecenia oczekujące – buy stop/sell stop. Podczas otwierania pozycji zostają zdefiniowane poziomy wyjścia: stop loss i take profit. Zakładamy również awaryjne zamykanie pozycji – przed ważnymi zdarzeniami makroekonomicznymi lub na sygnale przeciwnym.

Geometric Trading wykres3

Same zalety Geometric Trading

Zalety opisywanej strategii to przede wszystkim duża skuteczność, korzystny stosunek Reward to Risk, mocno sprecyzowane poziomy wejścia i wyjścia z pozycji oraz wyłączenie emocji z handlu. Strategia może być stosowana z powodzeniem zarówno przez osoby początkujące, jak i doświadczonych inwestorów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO