J2T

Tak jak wspominałem w poniedziałkowym wpisie wczorajszy raport USDA dotyczący liczby obsianych areałów oraz zapasów zbóż przyczynił się do znacznej zmienności na rynkach surowców rolnych. Wszystkie główne gatunki zbóż (prócz soi jeszcze pszenica i kukurydza) dynamicznie rosły.

Raporty zaś nie były jednakowo sprzyjające wzrostom. W przypadku kukurydzy i pszenicy ilość obsianych areałów rzeczywiście spadła, jednak uprawy soi wzrosły +2% w porównaniu z zeszłym rokiem. Dodatkowo zapasy wszystkich zbóż dynamicznie wzrosły w porównaniu z marcem, najwięcej w przypadku soi, bo aż o +54%. To pokazuje, że rynek soi zwyżkował głównie za sprawą rajdu na kukurydzy.

Technicznie rynek dotarł do silnej strefy oporu na 10,56$ skąd pod koniec ubiegłego roku notowania powracały wielokrotnie. Tym samym przy skrajnym wykupieniu warto poszukać pozycji krótkich z celem okolic 10,17$ – zniesienie 50% wczorajszej popytowej świecy.

SBEAN-AUG15Daily

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO