J2T

NZDUSD pozycja krótka

Wskazywany w poprzednim artykule poziom docelowy dla pary walutowej NZDUSD został osiągnięty i cena odbiła się 40 pipsów do obszaru poprzedniej konsolidacji.

W chwili obecnej cała struktura spadkowa nadal nie jest dokończona. Ostatnią falą spadkową była dopiero fala trzecia ( (iii) niebieska), a – jak wiadomo – w fali impulsu jest pięć podfal.

Czekamy na formację trójkąta

Obecnie korekcyjny cykl fali (iv) niebieskiej jest w grze. Jak to bywa z falą czwartą, spodziewamy się formacji trójkąta. Pierwsza fala A niebieska tej formacji została wykonana. Pozostaje poczekać na pozostałe podfale BCDE niebieskie i zająć pozycję krótką na tej parze.

Poziom poprzedniego dołka tymczasowym punktem realizacji zysku

Ustalenie poziomu docelowego na ten moment będzie dość nieprecyzyjne. Dlatego warto przyjąć poziom poprzedniego dołka jako tymczasowy punkt realizacji zysku. Wszystko, co znajdzie się poniżej, będzie zyskiem extra.

Forex Demo

NZDUSD zysk extra

Kliknij, aby powiększyć wykres

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO