J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Wynik wyborów prezydenckich w USA okazał się korzystny dla funta, która aprecjonował nawet względem USD. Niemej wybór Trumpa nie zmienił niedźwiedziego poglądu banku co do szterlinga.

Bank wciąż powtarza swój pogląd, iż efekt Brexitu będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, co implikuje prognozę GBPUSD na poziomie 1,20 i EURGBP na poziomie 0,90 do końca roku.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Zdaniem banku ostatnia aprecjacja GBP stwarza ciekawy punkt do wejścia w shorty. Analitycy Goldmana dyskutowali ostatnio uzasadnienie co do dalszej sprzedaży brytyjskiej waluty.

Forex Demo

Po pierwsze ich zdaniem ryzyka polityczne dotyczące “hard Brexit”, kiedy to Sąd Najwyższy potwierdza, że brak możliwości zainicjowania artykułu 50 bez poparcia całego parlamentu, a także te dotyczące Trumpa odnośnie do negocjacji umowy handlowej z UK powinny być czynnikami negatywnymi dla GBP.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Poza tym Goldman zwraca uwagę na ryzyko w postaci bardziej jastrzębiego podejścia Banku Anglii w relacji do inflacji producenckiej.

źródło: efxnews.com
źródło: efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO