J2T

Otwarcie na rynku walutowym w tym tygodniu skutkowało wyrysowaniem pewnych luk popytowych na parach z euro. To oczywiście efekt rosnących oczekiwań inwestorów na porozumienie Grecji z europejskimi instytucjami. W nocy jednak, podczas szczytu UE, do takowego nie doszło. Ogłoszono jednak, że ma ono nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Tym samym wydaje się, że grecka sytuacja wydaje się już zdyskontowana przez rynek, a z technicznego punktu widzenia potencjał do zniżek jest całkiem spory. Mowa o pokonanym (świeca zamyka się o godzinie 8:00) wsparciu w postaci dolnego ograniczenia klina zwyżkującego.

W celu otworzenia pozycji krótkiej warto poczekać na wystąpienie korekty zwyżkowej w rejon żółtego prostokąta (1,1300). Zlecenie obronne możemy umiejscowić powyżej ostatnich szczytów. Celem mogą być kolejno wykreślone poziomy. By mieć pewność przełamania możemy zaczekać do zamknięcia obecnej świecy.

EURUSDH4

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO