J2T

Bank w nocie do swoich klientów odnosi się do dzisiejszej decyzji Centralnego Banku Nowej Zelandii. Podczas gdy inni uczestnicy rynku wskazują na to, że zarząd Banku zmieni istotnie swój pogląd w stosunku do poprzednich miesięcy analitycy CA radzą nie sprzedawać NZDUSD z obecnych poziomów.

Oczywiście umiarkowanie dobre dane z Nowej Zelandii są faktem, jednak to w dużej mierze efekt ekspansji gospodarczej w ostatnich latach (efekt bazy). Poza tym CA sądzi, że ostatnio wprowadzone środki ostrożnościowe skierowane na przegrzany rynek nieruchomości Nowej Zelandii (zwłaszcza w rejonie Auckland) w pewnym sensie ustawią rynkowe stopy, jednak do tego potrzeba czasu, którego zdaniem CA było póki co zbyt mało.

Stratedzy CA piszą, że nie będą zaskoczeni jeśli RBNZ wskaże na dużą deprecjację NZD w ostatnim miesiącu, która już pomaga w środowisku luźnej polityki monetarnej. Zatem zdaniem CA wpłynie to na pozostawienie głównej stopy procentowej na obecnym poziomie 3,5%.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO