J2T

Bank wskazuje, że funt szterling otrzymał wyraźne wsparcie w ubiegłym tygodniu z racji wyższej niż oczekiwano inflacji i bardziej jastrzębiego tonu ze strony Banku Anglii.

Jednakże analitycy CIBC ostrzegają przed oczekiwaniem nadmierne aprecjacji brytyjskiej walutowy względem euro w najbliższym czasie.

Bank podkreśla, że większość wzrostowej presji inflacyjnej, również tej wykluczającej ceny żywności i energii, wydaje się mieć wiele wspólnego z importem inflacji z racji osłabienia GBP.

W rezultacie inflacja usług wzrosła więcej niż ceny żywności i energii w całej Europie. To wszystko, w połączeniu z “falstartem” odnośnie do ostatniej zmiany retoryki BoE sprawia, że analitycy CIBC wciąż sugerują, że EURGBP powinien rosnąć przez końcem roku.

Forex Demo

Bank podkreśla również, iż dalej wierzy, że EBC pierwszy zacznie redukcję programu QE, aniżeli BoE podwyższy stopy po raz pierwszy.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO