J2T

Boom na bitcoin

Wartość bitcoina rośnie. Wprost proporcjonalnie rośnie również jego popularność i wiarygodność. Czy możemy już mówić o boomie na tę walutę cyfrową?

Fakty mówią same za siebie. Nie tak dawno Republika Federalna Niemiec zalegalizowała bitcoin jako środek transferowy. Mieszkańcy Niemiec nie muszą również płacić podatku dochodowego od oszczędności w BTC. Z kolei na bitcoinowej giełdzie nie ma przymusu płacenia podatku od zysków, jeżeli kupione bitcoiny nie zostaną sprzedane przed upływem roku. Moda na bitmonety jest widoczna zwłaszcza w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, gdzie niemal wszędzie można dokonać płatności w bitcoinach.

USA podchodzi do cyfrowej waluty “na serio”

Szał na cyfrową walutę dotarł także do Stanów Zjednoczonych. 18 listopada na Kapitolu komisja bezpieczeństwa finansowego spotkała się z przedstawicielami agencji rządowych i ludźmi związanymi z obrotem bitcoinem.

Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania. Ameryka praktycznie zalegalizowała obecność bitcoina w gospodarce. – mówi redaktor portalu Bitcoin.pl. – Choć oczywiście stworzyła pewne ramy prawne. – przyznaje.

Forex Demo

Rosnąca popularność BTC w Polsce

Niestety w Polsce nie istnieją żadne regulacje prawne dotyczące tej waluty. Nie jest uznawana ani za środek płatniczy, ani za pieniądz elektroniczny.

Z drugiej strony coraz więcej firm akceptuje płatności w bitmonecie. Zwłaszcza firm internetowych, co nie powinno zaskakiwać z racji tego, że bitcoin jest walutą cyfrową. Istnieje nawet polska giełda bitcoinów bitcurex.com, na której można wymieniać bitcoin na złotówki.

Burzliwa historia kursu bitcoina

Jak podaje redaktor Bitcoin.pl, w skali logarytmicznej bitcoin pozostaje w trendzie wzrostowym od początku notowań. Jednak bynajmniej nie jest to spokojny wzrost liniowy. W 2011 r. można było mówić o hossie, ale później nastąpił gwałtowny spadek ceny do poziomu 2$. Media zareagowały na to ostro, nie pozostawiając na bitmonecie suchej nitki. Tymczasem później cena znów ostro skoczyła do góry z 10 do 250$. Potem Niemcy zalegalizowali cyfrową walutę, a Stany Zjednoczone w pewnym sensie zrobiły to samo. Te wydarzenia pokazały, że bitcoin zdobywa zaufanie dużych, wysoko rozwiniętych państw. Pozostaje kwestią czasu, kiedy inne kraje wezmą z nich przykład.

Obecnie kurs BTC wynosi ok. 700$. I nawet w dłuższej perspektywie może okazać się bardzo atrakcyjny. – prognozuje redaktor Bitcoin.pl.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO