Analitycy banku w notce do klientów dzielą się swoimi zeszłotygodniowymi przemyśleniami na temat stopniowo słabszych warunków dla azjatyckich walut w miarę wchodzenia w miesiąc maj.
Rzeczywiście, od tego czasu USD zyskał w miarę jak stara maksyma „sell in May” wydaje się ciążyć na walutach z dalekiego wschodu. Inne dane wskazują na możliwe wyczerpanie się napływów kapitału do rynków azjatyckich.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Z kolei jeśli chodzi o dolara australijskiego bank zauważa, że w maju waluta ta sezonowo charakteryzuje się największą słabością względem USD. Ponadto, jak zaznacza bank, w ostatnim czasie wzrosły oczekiwania co do dalszego luzowania polityki przez RBA, po tym jak RBA obniżył projekcję inflacyjną na 2016 z 2-3% do 1-2%.
Ponadto bank widzi jeszcze więcej spadkowych ryzyk dla AUD w miarę nadchodzenia kwietniowych danych z Chin, które ich zdaniem pokażą chłodzenie aktywności gospodarczej. Bank sądzi tak między innymi po słabych indeksach PMI.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Przy okazji Barclays wskazuje, że rynkowy konsensus także sugeruje skurczenie się produkcji przemysłowej w kwietniu (publikacja w sobotę).