akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zdaniem analityków duńskiego banku japońskie władze monetarne zdołają zaspokoić w piątek oczekiwania rynku (wygórowane) i ogłoszą mocne środki stymulujące.

Danske oczekuje cięcia stopy depozytowej aż o 20pb do -0,3% i dodatkowe luzowania ilościowego, włącznie z rozszerzeniem skupu jednostek ETF jak i jednostek funduszy z rynku nieruchomości.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Bank sądzi, iż piątkowe luzowanie BoJ ma być umiarkowanie pozytywną niespodzianką dla rynku, w porównaniu z obecną wyceną tychże środków.

Ponadto, bank spodziewa się, że rząd ogłosi znaczny pakiet stymulacyjny wraz ze środkami ad hock na poziomie 6 bln JPY (1,2% PKB). Niemniej Danske nie estymuje tego, że BoJ zaimplementuje helicopter money, pod czym bank rozumie stałe zwiększanie bazy monetarnej lub bezpośredniej gwarancji skupowanych papierów.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Danske oczekuje natomiast odbicia USDJPY o 2-3 figury z racji oświadczenia BoJ, ale nie sądzi, iż będzie to długotrwały ruch. W horyzoncie 3-12 miesięcy Danske spodziewa się stabilizacji, głównie z powodu działania ujemnych stóp i związanym z tym odpływem kapitału, co ma kłócić się z zasadniczym wsparciem, wynikającym z fundamentów JPY.

W okresie 3 miesięcy bank spodziewa się USDJPY po 107, zaś w okresie 6-12 miesięcy po 108.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj