J2T

Ruchy, które obserwowane były w trakcie wczorajszego dnia straciły na sile podczas trwania sesji azjatyckiej, a w niektórych przypadkach nastąpiły odwroty. Tym samym to amerykański dolar jest obecnie najsilniejszą walutą sesji w Azji, choć w dość stłumionym stylu. W nocy poznaliśmy bardzo dobry odczyt PKB z Australii i to pomimo ostatnich obaw. Na minimalny minus działać może rewizja w dół odczytu za Q2 o 0,1pp. Niemniej, nie powinien być to czynnik (w obliczy danych za Q3) do jakiegoś większego rozczarowania z punktu widzenia byków na AUD.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Ponadto swoje wystąpienie miała jeszcze członkini FOMC Brainard, która stwierdziła, że gospodarka potrzebuje opóźnienie pierwszej podwyżki stóp oraz płytszej ścieżki jej podwyżek w celu zrekompensowania wpływu silnego dolara na stan gospodarki US. Poza tym wskazał na “efekt uboczny” płynący z zagranicy, który jej zdaniem ogranicza zdolność FED do podwyżek stóp (inne banki póki co są dalekie od tego).

Korektę obserwujemy również na AUD i NZD, który to korygują ostatnie silne wzrosty.

Forex Demo

Screen Shot 12-02-15 at 05.52 AM

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO