J2T

Wczorajsza aukcja mleka w proszku, która skutkowała spadkiem ceny tego surowca o ponad 10% ma już swoje reperkusje. W dniu dzisiejszym analitycy Westpac obniżyli swoja prognozę dotyczącą wielkości wypłaty za kilogram suchej masy mleka dla rolników. Rewizja jest dość pokaźna, z poziomu 5,3 NZD do 4,5 NZD. Z drugiej strony stratedzy banku oczekują pewnej poprawy ceny, z uwagi na El Nino, który to prąd ma przyczynić się do spadku produkcji mleka.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Ponadto poznaliśmy ciekawe dane z Chin, odnośnie cen nieruchomości z podziałem na Szanghaju i Pekin i inne miasta. W październiku ceny wzrosły w 27 miastach (we wrześniu było to 39), zaś w 16 przypadkach ceny spadł (było 12). Ogólnie dla całego kraju ceny wzrosły o 0,1% r/r. Dodatkowo z Australii opublikowane zostały indeksy dynamiki płac, które zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym wypadły zgodnie z poprzednimi wartościami.

Wczoraj opublikowany został również cotygodniowy raport API o stanie zapasów ropy, który wskazał ich spadek o 0,482 mln brl. W tym czasie zapasy surowca w Cushing wzrosły o 1,3 mln brl.

Forex Demo

Screen Shot 11-18-15 at 06.03 AM

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO