J2T

W bardzo spokojny sposób przebiegła ostatnia sesja w tym tygodniu na rynkach azjatyckich. Rynek wciąż rozważał informacje jakie pojawiły się w dniu wczorajszym, przygotowując się do figury tygodnia, mianowicie sprzedaży detalicznej z USA (g. 14:30). Z danych makro opublikowana została produkcja przemysłowa z Japonii, która wypadła nieco poniżej wstępnego odczytu. Wartość na poziomie -0,8% r/r nie może specjalnie cieszyć. Na plus wypadło wykorzystanie mocy produkcyjnych, która to miara wzrosła o 1,5%, podczas gdy rynek oczekiwał spadku o -0,9%.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

W nocy swoje wystąpienie miał Stanley Fischer, który powiedział, iż nie tworzył nigdy jakichkolwiek prognoz na temat czy FED podniesienie stop procentowej po raz pierwszy od 2006 roku na grudniowym posiedzeniu.

Ponownie niekorzystne informacje płyną do sektora surowcowego. Rusal – największy na świecie producent aluminium ściął prognozę popytu na 2016 rok z 6% do 5,6%, jednocześnie podnosząc szacunek dotyczący stanu zapasów na koniec bieżącego roku do 373 mt.

Forex Demo

Screen Shot 11-13-15 at 05.52 AM

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO