J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Wczoraj wieczorem raport API pokazał niespodziewany spadek zapasów ropy o -7,6 mln baryłek, w efekcie czego notowania ropy poszybowały w górę. Jeśli dzisiejszy raport DoE to potwierdzi, będzie to kolejny sygnał popytowa dla byków na przestrzeni ostatnich tygodni.

Z Australii poznaliśmy usługowy indeks PMI, który we wrześniu wyniósł 48,9 wobec 45 poprzednim razem. Choć jest to wciąż rejon recesji gospodarczej, należy podkreślić, że najprawdopodobniej odczyty z zeszłego miesiąca były jedynie wypadkiem przy pracy. To powinno wspomóc perspektywę dla AUD. Również z tego kraju poznaliśmy lepszy od oczekiwań (0,2% m/m) odczyt sprzedaży detalicznej (0,4% m/m) w sierpniu.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Z Nowej Zelandii opublikowano indeks cen surowców ANZ, który w minionym miesiącu wyniósł 5,1% m/m wobec 3,2% m/m w sierpniu. Choć jest to solidny wzrost, ceny znajdują się około 5% z tyłu w porównaniu z poprzednim rokiem. Jako powód cytowany jest silny kurs NZD. Notowania NZDUSD oraz indeksu TWI NZD wzrosły od maja ponad 7%.

Forex Demo

Z kolei z Japonii otrzymaliśmy indeks PMI dla usług, który we wrześniu spadł do 48,2 z 49,6. Jest to najszybsze tempo spadków od dwóch lat. Ponadto premier Abe powiedział, że nie planuje przedterminowych wyborów do niższej izby parlamentu. Z kolei Kuroda dodał, że BoJ będzie obniżał stopy procentowe w celu dalszego luzowania polityki. Jednocześnie zapewnił, że stopy wzrosną, jeśli tylko cel zostanie zrealizowany (inflacja).

q

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO