J2T

Jaki błąd początkujących inwestorów należy do tych najczęściej stosowanych? Kiedy budują system, badają go na danych historycznych i zapominają o przesuwającej się linii ask.

Oczywiście jeżeli stosujesz system nastawiony tylko na kupno, nie musisz się tym przejmować. Masz problem, gdy twój system generuje również sygnały sprzedaży.

Kiedy brokerzy rozszerzają linię ask?

Przede wszystkim podczas prezentacji znaczących danych i konferencji banków centralnych. Na niektórych rynkach także nocą. Jednak trzymaj się zasady, że na początku grasz jedynie na najpłynniejszych rynkach, typu EUR/USD, GBP/USD itd.

Gdzie leży ryzyko?

Badasz system historycznie i już zacierasz ręce, licząc miliony. Tymczasem okazuje się, że podczas konferencji FED linia ask jest np. o 30 pipsów wyżej niż zwykle. Widzisz na wykresie, że stop loss był ustawiony 10 pipsów od maksymalnego kursu. Natomiast broker liczy tak, jakby był o 20 pipsów wyżej.

Linia ask na platformie Meta Trader

Chcesz zobaczyć linię ask na platformie Meta Trader? Klikasz prawym przyciskiem na wykres, wybierasz właściwości, a następnie opcję: pokaż linię ask.

Forex Demo

Wykres z linią ask

I wtedy już wiesz, po jakiej cenie faktycznie jest liczona twoja krótka pozycja. Ta wiedza może uratować twoje pieniądze.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO