TradoCenter – recenzje, opinie, opłaty. Co to jest?

186

W dzisiejszych czasach inwestowanie stało się modne. Zwłaszcza rynek Forex oraz kontrakty CFD wydają się bardzo kuszącą opcją dla początkujących. Takie rozwiązanie umożliwia osiągnięcie wysokich zysków przy naprawdę niewielkim nakładzie kapitału. Jednak trzeba też pamiętać, że ryzyko jest wprost proporcjonalne do możliwości zysku. Najczęściej jednak nowi traderzy stoją przed dużym wyzwaniem, jakie stanowi wybór właściwego brokera. Jakie są kluczowe wyznaczniki dobrej platformy handlowej?

Warto skoncentrować się na możliwościach platformy, ofercie instrumentów finansowych, a także opłatach i prowizjach, które będzie trzeba ponosić. Nie do przecenienia są również opinie i recenzje doświadczonych inwestorów na temat danego brokera. Nie należy również zapominać, że powinien on być także w pełni uregulowany prawnie, aby handel można było uznać za bezpieczny. Czy broker TradoCenter spełnia powyższe założenia? Oto wnioski.

Analiza platformy TradoCenter

Platforma handlowa brokera TradoCenter nosi nazwę PROfit. Można korzystać z niej zarówno w wariancie przeglądarkowym, jak i mobilnym. Na komputerze nie musimy więc pobierać dodatkowego oprogramowania – trading odbywa się za pomocą przeglądarki. Jeśli jednak korzystamy z telefonu lub tabletu, mamy do dyspozycji platformę Mobile PROfit dostępną na urządzenia mobilne zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Co niezwykle istotne, platforma PROfit łączy w sobie kluczowe cechy, które sprawiają, że docenią ją zarówno początkujący użytkownicy, jak i zaawansowani traderzy. W jaki sposób? Otóż cechuje ją godna podziwu intuicyjność oraz mnogość zaawansowanych funkcji umożliwiających dopasowanie handlu do naszych preferencji.

Ponadto, traderzy którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie rynków finansowych, mają do dyspozycji liczne darmowe szkolenia i materiały edukacyjne, które zostały stworzone właśnie z myślą o początkujących. Warto także wiedzieć, że zanim poczujemy się na tyle pewnie, by handlować na platformie PROfit za pomocą własnego kapitału, będziemy mogli skorzystać z darmowego konta demo, które umożliwia testowanie naszej strategii z użyciem wirtualnych środków.

To jednak nie wszystko. Otóż, aby jeszcze bardziej wyróżnić się na tle konkurencji, broker TradoCenter zdecydował się na absolutnie unikalne rozwiązanie. Mowa tutaj o dziesięciu pierwszych w pełni chronionych transakcjach. Na czym polega to udogodnienie? Jeżeli podczas dziesięciu pierwszych zagrań klient poniesie stratę swoich środków, pieniądze wracają na jego konto. Natomiast gdy zrealizuje zysk – zachowuje go. Taka poduszka bezpieczeństwa na początku przygody z tradingiem jest absolutnie bezcenna.

Na jakich instrumentach finansowych możemy zawierać transakcje?

TradoCenter posiada w swojej ofercie naprawdę szeroką gamę instrumentów finansowych. Niezależnie od doświadczenia w handlu, możemy zawierać transakcje na licznych parach walutowych oraz kontraktach CFD na takie aktywa, jak:

  • Akcje (w tym największych spółek amerykańskiego rynku, takich jak Facebook, Microsoft czy Amazon)
  • Indeksy giełdowe
  • Towary
  • Kryptowaluty

Co więcej, TradoCenter charakteryzuje się niskimi spreadami, nawet w czasie intensywnej zmienności. W efekcie możemy handlować za pośrednictwem kontraktów CFD na ponad 200 instrumentów finansowych.

Jakie narzędzia są dostępne na platformie TradoCenter?

Platforma PROfit wyposażona jest w liczne zaawansowane narzędzia. W pierwszej kolejności należy tutaj wymienić: kalendarz ekonomiczny, wykresy zmian cen w czasie rzeczywistym oraz tabele z kursami wyświetlane na żywo.

Na osobną wzmiankę zasługuje potężne narzędzie o nazwie Autochartist. Stanowi ono naprawdę innowacyjną, nieocenioną pomoc dla tradera, niezależnie od jego doświadczenia. Jak działa Autochartist?

  • Dokonuje zautomatyzowanej analizy technicznej. W ten sposób prognozuje on formacje czy poziomy S/R
  • Posiada zaawansowane filtry prawdopodobieństwa. Wskazują one, które wydarzenia rynkowe mają największe znaczenie (możliwe jest także ich porównywanie z poprzednimi wynikami)
  • Analizuje zmienność panującą na rynku. Dzięki temu pomaga on ustalić, które okresy na rynku są najbardziej niestabilne i jakie poziomy wyjścia z pozycji wydają się najbardziej optymalne

Co więcej, narzędzie Autochartist może być w dowolny sposób spersonalizowane, dzięki czemu bez problemów będzie ono działać w oparciu o przyjętą przez nas strategię handlową.

Wsparcie klienta

Wielojęzyczny dział wsparcia TradoCenter jest do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na stronie brokera bez problemu znajdziemy wszystkie niezbędne dane kontaktowe. Wynika z tego, że cała pomoc techniczna dostępna jest z poziomu platformy. Z tego powodu zawsze możemy liczyć na szybkie rozwiązanie ewentualnych problemów.

Dodatkowo, na stronie TradoCenter znajdziemy również obszerną sekcję FAQ, która powinna skutecznie wyjaśnić wątpliwości dotyczących tradingu na platformie.

TradoCenter – opinie i recenzje

W Internecie możemy natknąć się na wiele pochlebnych opinii i recenzji dotyczących TradoCenter. Traderzy w zdecydowanej większości chwalą brokera za spełniającą oczekiwania ofertę, świetnie funkcjonującą platformę oraz ogromnie ułatwiające handel narzędzia.

Z kolei nieliczne negatywne opinie i recenzje na temat TradoCenter mogą być najprawdopodobniej wynikiem nieuczciwych działań konkurencji, jak i pokłosiem działań niedoświadczonych traderów, którzy podjęli nieodpowiedzialne, bardzo ryzykowne decyzje inwestycyjne i ponieśli straty.

TradoCenter – opłaty i prowizje

Absolutnie żaden trader nie lubi sytuacji, w których handel bywa kosztowny. Mamy tutaj jednak jedynie dobre informacje. Otóż TradoCenter nie pobiera prowizji od inwestorów. Zysk pochodzi przede wszystkim ze spreadu pomiędzy cenami kupna i sprzedaży – nie ma tu więc ukrytych, dodatkowych opłat.

TradoCenter – realizacja wpłat i wypłat

Dla wygody klientów, broker TradoCenter oferuje szybki oraz przejrzysty system wpłat i wypłat z konta inwestycyjnego. Do wyboru mamy tradycyjny przelew, kartę płatniczą i kredytową oraz metody szybkiej płatności. W zależności od wybranej metody, pieniądze pojawią się na naszym koncie natychmiast lub w przeciągu kilku godzin. Co ważne, nasze środki finansowe zawsze wracają tą samą drogą, którą realizowana była wcześniejsza wpłata.

Czy TradoCenter spełnia normy prawne?

Warto wiedzieć, że broker TradoCenter nie jest sam w sobie niezależnym podmiotem. Funkcjonuje on jako oficjalna marka spółki FF Simple and Smart Trades Investment Services Limited, która działa zgodnie z dyrektywą w sprawie rynków instrumentów finansowych II (MiFID II) Unii Europejskiej, przez co współtworzy zharmonizowane, przejrzyste środowisko finansowe i chroni uczestników rynku. Spółka FF Simple and Smart Trades Investment Services Limited jest autoryzowana i regulowana jako cypryjska spółka inwestycyjna (CIF), zarejestrowana w ramach Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Dodatkowo, spółka działająca pod marką brokera TradoCenter działa zgodnie z wysokimi standardami finansowymi i jest uprawniona do świadczenia usług transgranicznych na rzecz państw członkowskich Unii Europejskiej, a także RPA, Szwajcarii i Ukrainy. Oznacza to więc, że w Polsce FF Simple and Smart Trades Investment Services Limited posiada notyfikację Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Z uwagi na powyższe mamy przekonanie, że broker TradoCenter przestrzega wszystkich wymaganych przepisów prawa oraz wymogów finansowych.

TradoCenter – przemyślenia końcowe

Szukasz brokera cieszącego się zaufaniem doświadczonych inwestorów, posiadającego szeroką ofertę instrumentów finansowych i zaawansowane narzędzia ułatwiające trading? W takim razie możesz przetestować TradoCenter. Co więcej, w przypadku tej platformy nie musisz się obawiać, że zostaniesz narażony na ukryte prowizje – nic takiego nie ma tu miejsca.

Minimalna wpłata, aby rozpocząć trading u brokera TradoCenter wynosi 200 euro. Wystarczy odwiedzić jego stronę internetową i założyć konto. W razie wszelkich wątpliwości, pomocą z całą pewnością będzie służył dział wsparcia klienta TradoCenter.