J2T

Brak podwyżki stóp procentowych przez FED oraz dość gołębi przekaz za pośrednictwem dot-chartu oraz projekcji makroekonomicznych naturalnie sprzyja metalom szlachetnym w dniu dzisiejszym. Niemniej jednak taki trend nie powinien trwać długo.

Wciąż obecna perspektywa wzrosty kosztu pieniądza za oceanem, spowolnienie gospodarcze w Chinach które są jednym z głównym odbiorców złota (mocna korelacja ze srebrem) na świecie nie powinny sprzyjać długoterminowym inwestycjom w kruszce. W ostatnim raporcie World Gold Council za drugi kwartał możemy zauważyć, że od początku roku łączny popyt na złoto spadł o 6% (najmocniej popyt jubilerski), podczas gdy podaż skurczyła się tylko o 3%. Oczywiście za duży spadek popytu obok Chin odpowiadają również Indie, drugi największy odbiorca złota po Chinach.

Zatem sytuacja fundamentalna nie powinna sprzyjać wzrostom cen metali szlachetnych. Co jednak pokazuje analiza techniczna? Otóż, mimo tego, że aktualnie rynek przełamuje 70-sesyjną SMA to dalszy ruch wzrostowy powinien być mocno ograniczony. Kluczowym poziomem oporu powinna być najbliższa strefa podaży, która jest wspierana poprzez zniesienie 38,2% średnioterminowego ruchu spadkowego. Jakby tego było mało na poziomie 15,55$ mamy wyrysowaną formację zasłony ciemnej chmury. To właśnie ta struktura zapoczątkowała silne spadki w trzeciej dekadzie sierpnia.

Podsumowując, gdyby cenie udało się dotrzeć do opisywanych oporów można rozważyć otwieranie pozycji krótkich. Ponadto, najprawdopodobniej wówczas będziemy świadkami technicznego wykupienia, gdyż aktualnie oscylator RSI już ociera się o poziom 60 punktów.

Forex Demo

SILVERDaily

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO