J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Jak co poniedziałek amerykański Departament Rolnictwa opublikował raport dotyczący tempa zasiewów kluczowych zbóż oraz klasyfikację jakości pszenicy ozimej. Dane były mieszane, lecz rynki zbóż nie reagują specjalnie, oczekując na kluczowe rozdanie tego popołudnia.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

USDA zaznaczył, że w tygodniu zakończonym 8 maja wsiano już 64% planowanych zasiewów kukurydzy w tym roku, co zdecydowanie przewyższa 5-letnią średnią na poziomie 50% i ostatni odczyt równy 45%. Można przypuszczać, że jeśli tempo to zostanie podtrzymane to do połowy maja zasiane będzie około 80%. To ważne, gdyż statystycznie zbiory po zasiewach sprzed połowy maja są wyższe.

źródło: agriculture.com
źródło: agriculture.com

Spory wzrost odnotowano również w tempie wschodów kukurydzy, które wzrosły z 17% do 27%. Ponadto, jeśli chodzi o rynek soi wskazano na skok zasiewów tego zboża z 16% do 23%. Warto dodać, że w poprzednim tygodniu liczba ta wynosiła 16%. Niemniej jednak na tę chwilę nie powinniśmy obawiać się znaczącej nadpodaży tego gatunku zboża, co potwierdza niedawny raport Informa Economics.

W tym samym raporcie była również wzmianka na temat klasyfikacji pszenicy ozimej. W klasie dobrej/wyśmienitej umieszczono 62% ogółu upraw, co jest liczbą tożsamą w porównaniu do tygodnia poprzedniego. Jak podkreślają autorzy raportu, publikacja ta ma być lekko negatywne cen pszenicy.

Forex Demo

Zobacz: Ropa pozostanie nisko na długo… bardzo długo

Niemniej kluczowe rozdanie dla rynku zbóż dzisiaj o godzinie 18:00, kiedy nastąpi publikacja miesięcznego raportu na temat prognoz produkcji, upraw, rentowności czy zapasów.

W tym momencie korzystnie do dalszej sprzedaży wyglądają kontrakty na kukurydzę. Cena zdaje się wyłamywać dołem ze strefy popytowej, to oczywiście może być napędzane przez niedźwiedzie perspektywy, które mogą zostać potwierdzone w dzisiejszym raporcie.

CORN-JUL16Daily

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO