Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB) udostępnił właśnie klientom swoje najnowsze rozwiązanie technologiczne – platformę transakcyjną xStation 5. Platforma xStation 5 różni się od poprzedniej wersji nie tylko technologią, ale również wieloma funkcjami. xStation 5 została stworzona, aby pomóc klientom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku Forex i kontraktów CFD.

Platforma transakcyjna xStation 5

xStation 5 to platforma transakcyjna on-line w technologii HTML5, dostępna również na urządzenia mobilne, przez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela inwestycyjnego i optymalne zarządzanie transakcjami.

Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze wydarzenia i dane ekonomiczne, które mają wpływ na rynek – zarówno w formie tekstowej, jak i w postaci aktualnych komentarzy audio.

xstation
Widok na panel główny przedstawiający wykres i ceny instrumentów.

Wprowadzono także kilka nowych, bardzo przydatnych funkcjonalności. Inwestorzy będą mogli sprawdzać statystyki swoich inwestycji, dzięki czemu można określić skuteczność swoich transakcji. Ta funkcja w dużej mierze ma zastąpić dziennik inwestora. Na jej podstawie inwestor może zrozumieć, które z jego posunięć inwestycyjnych powinny być kontynuowane, a które zaprzestane.

Platforma xStation jest również dostępna w wersji rachunku demonstracyjnego. Sprawdź teraz.

Funkcjonalności platformy

Kolejną nowością jest mapa walut i spółek. Funkcja, która pozwala inwestorowi sprawdzić, które waluty lub spółki są w danym momencie najsilniejsze lub najsłabsze. Dodatkowo, ma pomóc inwestorowi w określeniu trendu na danej parze walutowej lub spółce.

Użytkownicy xStation 5 będą też mieli dostęp do kalkulatora tradera. Przelicza on automatycznie takie parametry jak wartość pipsa, wymagany depozyt zabezpieczający, wartość spreadu i swapów. Dzięki temu może pomóc w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

xstation5 xtb
Widok na panel główny przedstawiający statystyki inwestora.

Jednym z najciekawszych nowych narzędzi jest skaner spółek, który pozwala na wyszukanie spółek, które odpowiadają wybranym parametrom. Dzięki temu inwestor może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ustalając wymagany poziom wskaźników, np. cena/zysk, kapitalizacja czy dywidenda i wybierać spółki, które mają najlepsze perspektywy wzrostu.

Platforma xStation 5 umożliwia również handel z wykresu – inwestor może zarządzać swoimi decyzjami inwestycyjnymi bezpośrednio z wykresu. Bez konieczności wchodzenia do osobnego okna ze zleceniem, inwestor może zawierać transakcję z egzekucją natychmiastową i składać zlecenia Stop Loss i Take Profit.