MS zaznacza, że różnica między rentownością obligacji USA 2 i 10-letnich zmniejsza się od początku maja. Bank przygotował analizę regresji każdej waluty w stosunku do USD na zmiany w tejże krzywej.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
W środowisku, kiedy różnica ta zmniejsza się analitycy oczekują deprecjacji kursu SEK w największym stopniu w całym koszyku G10. Z kolei JPY najbardziej powinien rosnąć. Ponadto wyprzedawane powinny być mniej znaczące waluty EM jak BRL, COP czy KRW.
Ponadto MS zwraca uwagę na to, że od połowy kwietnia ceny ropy wciąż rosną wraz z kursem USD, co tworzy potencjalny początek odwrócenia korelacji między dwoma instrumentami. W tym samym czasie ceny miedzi zaczęły spadać, podczas gdy czarne złoto wciąż drożało.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
W środowisku spadających cen miedzi bank wskazuje, że najbardziej podatne do deprecjacji są AUD, CAD i NZD. Z drugiej strony aprecjacja dolara jest większa niż JPY w czasach, gdy miedź jest wyprzedawana.
Z kolei jen zyskuje bardziej od USD w czasach wyprzedaży na globalnych rynkach akcji. JPY poprzedza w tym rozdaniu CHF i EUR.