Kurs EUR/CAD odbija już blisko 13%. Euro celuje w 1,5000 CAD?

J2T

Starania uczestników rynku dobiegły końca w marcu. Miniony już miesiąc para walutowa EUR/CAD wykorzystała do zysków. Dzięki marcowemu wynikowi euro odrobiło straty ze stycznia i lutego. Tym samym pokazało, że pamięta o szerszym ruchu w jakim się znajduje. Kurs EUR/CAD w sierpniu 2022 roku odwrócił nastawienie i odbija już blisko 13%. We wtorek, 4 kwietnia notowania euro do kanadyjskiego dolara znajdują się w rejonach 1,4730 CAD. Euro zdaje się mieć ochotę na więcej. Czy celuje teraz w 1,5000 CAD?

Euro lepsze od Kanadyjczyka w marcu

Trzeci miesiąc 2023 roku zakończył się z korzyścią dla waluty europejskiej wspólnoty. Euro okazało się o 1,57% lepsze od Kanadyjczyka w marcu. Zyskami z minionego miesiąca pokryło straty z dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku.

Kurs EUR/CAD odbija już blisko 13%

Marcowym zyskiem notowania euro do waluty z Kanady powróciły do szerszej czasowo zależności. Mowa o odbiciu, w którym para walutowa EUR/CAD trwa od sierpnia ubiegłego roku. Kurs euro odbija już blisko 13%.

Inflacja w strefie euro spadła do 6,9% w marcu

W piątek, 31 marca podane zostały również szacunki Eurostatu dotyczące tempa wzrostu cen w strefie euro. Według nich inflacja w strefie euro spadła do 6,9% w marcu. Prognozy biura statystycznego Komisji Europejskiej za trzeci miesiąc 2023 roku okazują się niższe od oczekiwań. Jednak największą uwagę zwrócił fakt, że odczyt okazał się aż o 1,6 punktu procentowego niższy od lutowego.

Rzut oka na istotne dane dla kanadyjskiej waluty

Kalendarz ekonomiczny na najbliższe dni pokazuje, że dolar z kraju klonowego liścia oczekuje na istotne dane. W czwartek, 6 kwietnia pojawią się raporty dotyczące kanadyjskiego rynku pracy. Również tego dnia podany zostanie wskaźnik aktywności gospodarczej PMI. Natomiast w przyszłym tygodniu, 12 kwietnia pojawi się decyzja Banku Kanady (BoC) dotycząca podwyżki stóp procentowych.

Forex Demo

Para EUR/CAD pod zakresem 1,4775 CAD, jego pokonanie otworzy drogę wzrostom?

Przechodząc już do analizy wykresu pary walutowej EUR/CAD należy zauważyć, że szczególnie jedna strefa interesowała rynek w marcu. Mowa o zakresie cenowym 1,4570-1,4650 CAD, którego istotność została dokładnie zbadana. Rynek z jej obszaru generował wzrost, który najwyżej sięgnął oporu określonego na rejony 1,4890 CAD. Nie zdołał jednak pokonać tego zakresu i cofnął do wspomnianej strefy (1,4570-1,4650 CAD).

Na początku kwietnia para EUR/CAD wykorzystała opisaną strefę do wygenerowania ruchu wzrostowego. Obecnie, czyli we wtorek 4 kwietnia notowania euro znajdują się w rejonach średniej SMA 77. Co więcej, rynek oscyluje nieopodal lokalnego oporu określonego na 1,4775 CAD (oznaczony pomarańczową przerywaną linią). Euro zawalczyć może o jego pokonanie, a to otworzyłoby drogę kolejnym wzrostom. Ruchem schematycznym, przebijającym ważny opór na 1,4890 CAD, notowania sięgnęłyby 1,5000 CAD.

Wykres EURCAD
Wykres pary walutowej EUR/CAD 04.04.2023

Podsumowanie

Waluta europejskiej wspólnoty przedłuża na początku kwietnia dobre nastawienie z marca. Euro zyskuje wobec kanadyjskiego dolara i ma szansę w takiej zależności pozostać.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO