J2T

Chcesz zacząć handel kryptowalutami, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jednym ze sposobów jest założenie konta na portalu Binance. Dlaczego właśnie tam? To jedna z największych światowych giełd kryptowalut, której zaufało już miliony użytkowników. Z powyższego względu to doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z inwestowaniem. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jak otworzyć tam konto!

Konto z dźwignią Binance – o co chodzi?

Handel z tak zwaną dźwignią finansową jest powszechną praktyką stosowaną przez wiele giełd kryptowalut i nie tylko. Na czym to polega i czy można ufać temu rozwiązaniu?

Mówiąc ogólnie, umożliwia ona handlowanie przy pomocy środków, których nie posiadamy. Inwestor inwestuje jedynie część finansów ze swojego konta, a resztę pożycza, na przykład od innych traderów albo bezpośrednio od danej giełdy kryptowalut.

Jak wygląda takie działanie w praktyce? Handlarz inwestuje część swoich środków, które można porównać do wkładu własnego przy wnioskowaniu o kredyt i to od wysokości tej kwoty uzależniona jest wielkość pożyczonego kapitału. Wartość dźwigni wyraża stosunek pożyczki do tego wkładu. Przykładowo dźwignia (nazywana też czasem z angielskiego „lewarem”) wynosząca 10:1 oznacza, że jeżeli chcesz zainwestować 10 tysięcy złotych, to 1 tysiąc musi być pokryty z Twoich własnych środków.

Czy handel z dźwignią na Binance jest bezpieczny?

Używanie lewara podczas swoich inwestycji wiąże się z dużym ryzykiem. Nie jest to operacja, której sukces jest gwarantowany i przed podjęciem jakichkolwiek kroków musisz zdawać sobie z tego sprawę. W przypadku niepowodzenia straty będą znacznie większe, niż gdybyś handlował tylko przy pomocy realnych środków zgromadzonych na Twoim koncie. Z tego powodu warto podchodzić do tego zagadnienia z chłodną głową i przemyślaną strategią.

Dlaczego pomimo ryzyka handel z dźwignią na giełdzie Binance jest tak popularny? Ponieważ tak jak może powiększyć straty w razie porażki, tak samo umożliwia zwielokrotnienie zysków w przypadku sukcesu. Tego rodzaju operacje pomagają też dywersyfikować strategie handlowe, gdyż przy pomocy stosunkowo małych kwot umożliwiają inwestycje w kilka pozycji.

Forex Demo

Jak założyć konto z dźwignią na Binance?

By móc skorzystać z opcji handlu przy pomocy lewara, musisz posiadać standardowe konto na Binance. Jego założenie jest bardzo proste, wystarczy wejść na główną stronę giełdy i kliknąć „zarejestruj się”. W następnym kroku musisz podać swój adres email, ustalić hasło, a także przejść proces weryfikacji, do którego instrukcje otrzymasz w mailu.

Gdy utworzenie konta jest już za Tobą, musisz wejść w swoje informacje profilowe. Znajdziesz tam opcję aktywowania konta z dźwignią. Po jej kliknięciu i ponownej weryfikacji, a także zapoznaniu się z warunkami użytkowania, otrzymasz dostęp do tej formy handlu. Jedyne co pozostanie Ci do zrobienia to przelanie depozytu z Twojego podstawowego profilu giełdowego na konto z dźwignią. Potem możesz zacząć inwestować!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Binance i innych giełdach, odwiedź stronę gieldykryptowalut.pl!

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO