Publikowane sygnały transakcyjne autorstwa analityków Danske Banku są dość czytelne. Najpierw jednak powinniśmy dokładnie się zapoznać co oznaczają poszczególne liczby. Strategie są oparte tylko i wyłącznie na aspektach natury technicznej i w żaden sposób nie uwzględniają analizy fundamentalnej dla danego aktywa.

Co oznaczają poszczególne kolumny codziennej tabeli sygnałów banku?

“Market” prezentuje nazwę instrumentu, dla którego przygotowywane są różnego rodzaju wskaźniki techniczne.

“Strategy” to krótki komentarz banku, zawierający informacje dotyczące poziomów SL, TP czy też miejsca wejścia na dany rynek.

“Trends” w tej części mamy dwie mniejsze kolumny, które pokazują nam kierunek mniejszego (minor) i głównego (major) trendu obowiązującego na danej parze.

“Moving averages” to poziomy średnich kroczących dla różnych wartości czasowych. I tak mamy 20, 50 i 200 sesyjne wartości. Poziomy średnich są wykorzystywane do wyznaczania potencjalnych wsparć i oporów.

“Strength” to wartość dla 9-sesyjnego wskaźnika RSI obrazującego relatywną siłę określającą trend. O tym i innych wskaźnikach technicznych przeczytasz w specjalnym wpisie, stanowiącym część poradnika FX.

“Support” oraz “Resistance” są to odpowiednio kolejne poziomy wsparć i oporów według strategów Danske.

“Spot” czyli cena rynkowa w chwili sporządzania sygnałów.

Zgodnie z regułą mówiącą, iż warto podążać z trendem skupiać się można na tych instrumentach, dla których obydwa wskazywane wyżej trendy mają jednakowy kierunek. Z drugiej strony, w przypadku gdy trend poboczny (minor) jest przeciwny do trendu głównego (major) może oznaczać to szansę do kupna/sprzedaży w ramach korekty.

Tak jak wspominałem już wcześniej owe sygnały mają podstawy tylko i wyłącznie techniczne. Tym samym prócz nich warto orientować się w bieżącej sytuacji makroekonomicznej wpływającej na dany instrument, która w dłuższym horyzoncie może mieć również istotne znaczenie.

akademia baner pojedynczy wpis żółty