J2T

Cypryjska Komisja Nadzoru Finansowego (CySEC) podjęła pierwsze decyzje dotyczące IronFX. niestety na chwilę obecną nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów. Wiadomo, że IronFX będzie musiał zapłacić 335 000 EUR kary.

CySEC w swoim oświadczeniu informuje, że zawarł porozumienie z brokerem. Z dokumentu wynika, że IronFX mógł dopuścić się naruszenia prawa, pod którym działają cypryjskie firmy inwestycyjne.

Według oficjalnej informacji ze strony CySEC, IronFX skorzystał z prawa znalezienia kompromisu zgodnie z klauzulą prawną, która stanowi, że organy nadzorowane mają prawo wymagać umowy porozumiewawczej, więc CySEC może przystąpić do takiej umowy w przypadku jakiegokolwiek naruszenia, możliwości naruszenia, działania lub pominięcia, dla którego istnieje uzasadnione podejrzenie przekroczenia istniejącego prawa.

CySEC opublikował także akty prawne, które zostały wzięte pod uwagę przy osiąganiu porozumienia. Dotyczą one miedzy innymi konieczności utrzymywania i operowania efektywnymi organizacyjnymi i administracyjnymi ustaleniami, mającymi na celu podjęcie wszystkich rozsądnych kroków nakierowanych na zapobiegnięcie konfliktowi interesów, które mogą negatywnie wpłynąć na interesy klientów.

Poza tym prawo mówi także o konieczności zapewnienia usług inwestycyjnych, działalności, usług operacyjnych, które są niezwykle istotne w celu zabezpieczenia ciągłej i satysfakcjonującej usługi dla swoich klientów. Usługi te powinny być świadczone w taki sposób, by uniknąć nadmiernego ryzyka operacyjnego.

Forex Demo

CySec otrzyma dostęp do rejestrów usług i transakcji realizowanych przez brokera oraz zwróci uwagę na zasadność skarg klientów, którzy twierdzą, iż IronFX nie stosował się do polityki bonusów i ich warunków oraz nie wypłacał klientom należnych im środków.

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO