J2T

Jeden z możliwych scenariuszy falowych na parze walutowej EUR/JPY wskazuje na możliwe odreagowanie ceny po ostatnich gwałtownych spadkach. Scenariusz ten został wstępnie potwierdzony, kiedy kurs odbił się od poziomu 130.16, które zadziałało jak wsparcie na interwale dziennym i tygodniowym.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

akademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Jak pokazuje licznik fal Elliotta na interwale dziennym, po ustanowieniu lokalnego szczytu fali 1 niebieskiej, rynek znajdował się w długotrwałej konsolidacji oznaczonej jako korekta złożona WXY brązowe, będące częścią fali A czarne. Następnie rynek wyrysował klasyczną korektę nieregularną ABC czarne, w której fala C stanowiła niewiele ponad 261%Fibo fali A, oraz ustanowił następny lokalny szczyt na kilkanaście pipsów poniżej okrągłego poziomu 150.00. Od tego momentu do zakończenia ostatniej części struktury korekcyjnej, czyli fali C niebieskiej, brakowało jedynie spadkowej, pięcio falowej sekwencji falowej i tak też zachował się rynek.

Forex Demo

Na chwilę obecną nie można z całą pewnością stwierdzić, czy wyrysowana struktura korekcyjna ABC niebieskie jest już kompletną i zakończoną korektą fali 2 niebieskiej wyższego rzędu, czy też jest jedynie jej częścią. Pierwszą wskazówką byłoby impulsywne wybicie górą obydwu poziomów podaży, oznaczonych szarymi prostokątami na wykresie oraz równoczesne ponowne wybicie linii trendu. Takie zachowanie rynku wskazywałoby na ustanowienie lokalnego dołka fali C niebieskiej na poziomie około 130.00 i bardzo możliwą dalszą aprecjację euro względem jena japońskiego, nie wykluczając nawet ponownego testowania lokalnych starszych szczytów z poziomu 150.00.

eurjpy_maly

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO