J2T

Wracając jeszcze do wczorajszego odczytu non-farm payrolls warto rzucić okiem na opinie największych banków na ten temat. I tak analitycy Danske zauważają, że 3-miesięczna średnia NFP znajduje się obecnie na poziomie 221 tys. Tym samym czerwcowy raport pozostawia otwarte drzwi na wrześniową podwyżkę stóp.

Poza tym bank zwraca uwagę, że główną niewiadomą jest to jak będzie się rozwijać sytuacja w Grecji i czy warunki finansowe pogorszą się latem, co może przyczynić się do odłożenia w czasie początek nowego cyklu polityki pieniężnej FED.

Z kolei stratedzy CIBC uważają, że solidny wzrost NFP będzie przyćmiony przez spadek godzinowych wynagrodzeń oraz słaby wynik w stopie aktywności zawodowej w czerwcu. Tym samym bank sądzi, że FED będzie musiał zaczekać jeszcze co najmniej miesiąc by przekonać się do ewentualnej podwyżki. Jednak jak podkreślają stratedzy poprawa powinna wciąż postępować i spodziewają się oni wciąż pierwszej podwyżki już we wrześniu.

Forex Demo

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO